Untitled Document
  Home > Další služby > Kontrola nemocného zaměstnance
 

Kontrola nemocného zaměstnance
 
Od 1.1.2009 nabývá účinnost změna zákona o nemocenském pojištění, ve které se mimo jiné mění vyplácení nemocenské a možnosti kontroly léčebného režimu dočasně práce neschopného zaměstnance.

Kontrola nemocných zaměstnanců umožňuje zaměstnavateli provést kontrolu nemocného zaměstnance v období prvních 14-ti dnů jeho pracovní neschopnosti, na což má podle zákona právo bez zvýšení personálního obsazení, administrativní agendy a dalšího výrazného zvýšení nákladů na mzdy a dopravu.

Kontrola nemocných zaměstnanců umožní zaměstnavateli snížit náklady na náhradu mzdy za zaměstnance, který nedodržuje léčebný režim tím, že se nezdržuje v místě trvalého pobytu, je pod vlivem alkoholu nebo vykonává činnost, jenž je v rozporu s léčebným režimem (např. zaměstnanec dočasně uznán práce neschopným pro bolesti zad skládá přivezené uhlí).

Kontrola nemocných zaměstnanců je nastavena tak, aby bylo možno kontroly nemocných zaměstnanců provádět i o víkendech a svátcích.

Na základě této změny naše firma rozšiřuje portfolio služeb o službu KONTROLA NEMOCNÉHO ZAMĚSTNANCE, který byl uznán lékařem dočasně pracovně neschopným dle § 192 zákoníku práce.

Úkolem našich kontrolorů bude osobní návštěva nemocného v místě nahlášeného pobytu a

   
   

sepsání Protokolu o provedené kontrole nemocného zaměstnance.

Nebude-li práce neschopný zaměstnanec v místě nahlášeného pobytu zastižen, bude vše zdokumentováno na tomto protokolu a následně předáno zaměstnavateli.

Systém kontrol

Po nahlášení potřebných údajů od zaměstnavatele   (osobní údaje práce neschopného, místo nahlášeného   pobytu a počátek pracovní neschopnosti) provedeme   kontrolu zaměstnance v pracovní neschopnosti v námi   garantovaném časovém horizontu.

Z každé kontroly je vypracován Protokol o provedené   kontrole nemocného zaměstnance, který je následně   předán zaměstnavateli a zaměstnanci.

V případě zjištění nedodržení léčebného režimu dočasně   práce neschopného zaměstnance je zaměstnavatel o   této skutečnosti neodkladně informován. Garantujeme,   že nejdéle do druhého dne je zaměstnavateli Protokol o   provedené kontrole nemocného zaměstnance předán   (nebo následující pracovní den po víkendu nebo svátku)

 
   
 

Nově od OBS Korbel, s.r.o.

MOTIVAČNÍ PŘÍSPĚVEK

15.000,- Kč
 
[více info]   
 
 
  Další novinky
   
Rychlá navigace
 
Úvodní stránka
Bezpečnostní služby
Pult centralizované ochrany (PCO)
Fyzická ostraha objektů
Elektronické zabezpeč. systémy
Úklidové služby
Zimní údržba komunikací
Údržba zeleně
Kariéra
Kontakty
Mapa stránek
OBS Korbel, s.r.o.        
  IČO: 26028905, DIČ: CZ26028905   e-mail: info@korbel-obs.cz   Bankovní spojení:
  Za Nádražím 1083, 397 01 Písek   web: www.korbel-obs.cz Oberbank AG, filiálka Písek
  Telefon: +420 382 265 668   Zapsaná v obchodním rejstříku, č.ú.: 7300000442/8040
  Mobil: +420 608 350 083
  vedeném Krajským soudem  
  Fax: +420 382 266 495   v Č. Budějovicích, oddíl C, vložka 10084 najít firmu na mapy.cz